Probíhá rekonstrukce blogu :-)

Když fantazie pracuje

26. srpna 2014 v 15:48 | *Hája*
Když jsem jezdila s taťkou, měla jsme hodně volného času a to i přemýšlet konečně pořádně o mých příbězích.
Asi bych neměla, ale nedá mi to, ráda bych vám je představila, není to úplný popis děje, ale alespoň mé menší poznámky. Představím vám je, aby jste věděli na co se máte těšit a popřípadě mi i řekli vaše názory než začnu :)...


Ti z vás co mě znají z blogu o Winx, vědí, že jsem tam představovala své FF o Winx, podle mě nebyly ty příběhy špatné, ale asi je psát nebudu, mám už těch příběhů v hlavě moc a času bude málo, proto asi Winx FF psát nebudu, uvidí se, ale třeba se vám budou líbit tyhle :D

Nejprve začnu s příběhem, o kterém už jsem několikrát mluvila a inspiroval mě k němu jeden obrázek (ten na dessu-dva psi).
Příběh se bude jmenovat tedy ''Psí hrdinství''.
Tento příběh bude o dvou Německých ovčácích-feně a psovi, ale budou to sourozenci. Budou se jmenovat Noma a Dan.
Na začátku bude menší prolog (nebo jak se to jmenuje :D), aby jste pochopily nějaké děje příběhu.
Prolok bude z jejich dětství a v prologu bude i představení vypravěče, což bude, jméno vám můžu říct, Dingo, syn jednoho z hrdinů, to se však, ale dozvíte na konci, protože jeden z hrdinů bude mluvit o jménech svých budoucích štěňat (jeho vysněná jména).
Příběh se bude odehrávat v jedné české vesnici (zatím neznámé), která bude úplně poprvé čelit povodním a silné bouři, která bude mít i za výsledek výbuch místního transformátoru a následnému velkému požáru. Této katastrofě nebude ale tato vesnice čelit jako jediná, budou to i okoloní vesnice.
Naši psí hrdinové se svými přáteli se budou samozřejmě podílet na záchraně jak lidí, tak i celé vesnice.
Víc už neprozradím ;) (je možné, že by byla i 2)

Další příběh už mám v hlavě opravdu hodně dlouho, inspirovaly mě jak filmy, tak i má onlíbená PC hra, ale i myšlenka: Jak to bylo se ženami a titulem rytíř? Byly taky nějaké ženy (např. Johanka z Arku) také rytířkami, byly třeba i nějaké ženy jako Templářky v Křížové výpravě? Přece nemohly být jen samí muži, musely být nějaké vyjímky. A (sice to není nijak oficiální) proto jsme vymyslela tenhle příběh.
Příběh by se jmenoval ''Ženy nebo muži?''
Hlavními hrdinkami by byly 4 dívky z chudých rodin ve věku cca 17 let- Amanda, Claudie [Klaudie], Elis, Catherine [Katarina] (trochu italštiny :)), které se nechtěli celý život věnovat ženským povinnostem, ale jejich sen od dětství byl stát se rytířkami.
Na začátku bude též prolog, ve kterém bude vysvětleno, jak k tomuto snu přišly.
Sen se přes všechny překážky a události splní. Ony budou nakonec jedny z nejdůležitějších osob ve výpravě a pozdějším převežení vzácného templářského pokladu.
Vypadá to jako pohádka se šťastným koncem, ale jelikož nic není v životě růžové, ani tady nebude. Bude tu smrt, zrada, potoky krve, ale i vzácné pouto přátelství. Jedna z hrdinekpo velkém dobrodružství odejde z řádu, (to co prožívala ty léta mimo řád, se také dozvíte) ale stane se ji něco neuskuteného, kvůli čemu se vrátík k řádu a později bude tento velkolepý příběh vyprávět svým vnoučatům.
Více, též v příběhu a příběh nebude mít tolik částí, bude to menší příběh, ale s delšími kapitolami.

K dalšímu příběhu mě inspiroval film (pohádka) Balto, asi ho možná znáte, ale je to příběh o hrdinovi z Alijašky, který je na půl vlk a na půl pes. Ten příběh se mi celkem líbí. 1. díl je o něm, 2. o jeho dceří (měl 5 nebo šest šťeňat), 3. o jeho synovi. A bohužel další díly nebyly a mě napadlo si vymyslet 4. díl o jeho dalším dítětim které jsem si vymyslela.
Příběh by se tedy jmenoval ''Balto 4: Sněžná cesta''.
Hlavní hrdinka by byla fenka jménem Háňa, nejsem to jakoby já a sice to jméno je podobné mému jménu, ale nemá s ním nic společného, někde jsem ho viděla a zůstalo mi hlavě.
Podrobný děj nemám, ale příběh by byl o tom, že Háňa by chtěla být členkou zachranářských tažných spřežení, v kterém byl kdysi její otec.
Fenky bývají také v tažném spřežení, ale jen pro převoz pošty, nikoliv pro záchranu, a proto se její sen nemůže splnit. Později by mohl, když dokázala, co umí, ale psi se jí posmívali, že na to nemá, že fena v tomto spřežení nemá co dělat.
Později se, ale bude schylovat k bouři a bude potřeba na přečkání bouře přivést do Normy (toho městečka) zásoby, protože veškerá ''doprava'' bude zakázána, i ta psí.
Záchrané spřežení se bude chystat na cestu, ale jeden z psů nebude moct jet, bude mít namoženou nohu a bez jednoho psa se už nedá jet. Norma bude čelit období bez jídla a vody.
Přes odpor ostatních nakonec místo nahradí Háňa a tak se bude výprava moci uskutečnit.
Víc už také neprozradím a je možné, že udělám i 5 a 6.

Tak to je asi tak vše, i při tom psaní má fantazie trochu pracovala :D. Sice to vypadá, že jsem asi řekla všechno z těch příběhů, ale věřte mi, tohle je jen to hlavní, více toho bude v těch příbězích :). Tak co si o tom myslíte? A těšíte se?
Příběh ''Psí hrdinství'' je jisté, to bych chtěla už brzy začít psát a dávat ho sem :).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Který z těchto FF se vám nejvíce zamlouvá?

Psí hrdinství
Ženy nebo muži?
Balto 4: Sněžná cesta

Komentáře

1 Z Z | E-mail | Web | 26. srpna 2014 v 16:02 | Reagovat

tyjo, tak to se už těším, nejvíce mě asi zaujal popis Ženy nebo muži :)

koukni ke mě na blog! :)
styleandmacarons.blogspot.com

2 *Lusya* *Lusya* | 27. srpna 2014 v 17:18 | Reagovat

Najviac by sa mi páčil asi príbeh "Ženy nebo muži?", pretože mi to pripomína Assassins Creed, ktorý mám veľmi rada :3 A ja sama som vždy (alebo keď som bola malá) chcela byť rytierkou, alebo dokázať niečo čo ženám odopierajú. Takže to by ma asi veľmi zaujalo :)

3 Hája Hája | 27. srpna 2014 v 21:21 | Reagovat

Jsem ráda, že vás to zaujalo :).

[2]: Náhodička, ale Assassins já prostě miluju a je to ta PC hra, co mě inspirovala :). Rytířkou bych se chtěla stát i teď, hold mě brácha nakazil (je historický šermíř):)

4 *Lusya* *Lusya* | 28. srpna 2014 v 15:01 | Reagovat

[3]: Jéj! Ďalšie fanynka :D Rada ťa spoznávam :D Takže to budeš písať? :)

5 Babu Babu | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 17:36 | Reagovat

Mě asi taky nejvíc zaujalo Ženy nebo mužu? Ale těším se i na ostatní :33 :-)

6 *Hája* *Hája* | Web | 30. srpna 2014 v 20:24 | Reagovat

[4]: Áno, to jsem :D...AC prostě miluju :3
A asi jo :)

7 Amber Amber | 8. září 2014 v 18:13 | Reagovat

Wow, všechny znějí vážně dobře, ale já se taky přidám k ostatním :D Ženy nebo muži mě zaujalo asi nejvíc, ale líbí se mi i ty dva další nápady. Balto 4 je super nápad :)

8 *Hája* *Hája* | Web | 30. října 2014 v 14:10 | Reagovat

[7]: Ok, tak se ještě uvidí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama